Group brand manager

Város:  Budapest
Szakterület:  Értékesítés, Kereskedelem
Tapasztalati szint:  5+ év

Sikerünk nem magányos hősök óriási tetteire épül, hanem arra, hogy mindenki aktívan részt vesz a közös munkában: saját csapatában és azon kívül is. Tudjuk, hogyan kell más szakmák, tudományterületek, szervezeti egységek képviselőivel hatékonyan és jó hangulatban együttműködni.

munkatársat keres.

A pozícióról

Group Brand Managerként globális márkastratégiát dolgozol ki, illetve leányvállalati szinten támogatod és nyomon követed annak megvalósulását a Richter globális piacán. Felelős vagy a hozzád rendelt termékek, termékcsoportok és márkák sikeres bevezetéséért és a lehető leghosszabb életciklusáért, szem előtt tartva a nyereség és veszteség szempontjait. Továbbá proaktívan együttműködsz az érintett társosztályokkal és a Richter leányvállalataival a hatékony portfolió management érdekében.

Ezek a feladatok várnak Rád

  • Globális marketingstratégia kidolgozása márkákra és kategóriákra (márkacsoportokra) vonatkozóan, valamint új termékek bevezetésének koordinálása
  • Globális promóciós kampányok és rendezvények tervezése, lebonyolítása; marketingtevékenységek vezetése és ellenőrzése
  • „Profit and loss” felelősség: piaci trendek és saját eladások figyelése, terápiás területen bekövetkezett változások megfigyelése, riportok készítése
  • A márkák teljes tulajdonjogára való elkötelezettség a megvalósíthatósági fázistól a promóció végéig (E2E szemlélet)
  • Piaci belépés és árazási stratégia meghatározása
  • Forecastok és demand tervek készítése
  • Richter HQ és leányvállalati költségvetések tervezése és ellenőrzése
  • Az LCM projektek előterjesztése és aktív részvétel az egyes termékek életciklus-kezelésében
  • Üzletfejlesztési döntések támogatása, ajánlatok áttekintése, adatok elemzése, értékesítési előrejelzések készítése
  • Együttműködés külső - belső stakeholderekkel és partnerekkel
  • Brand managerek szakmai koordinációja és mentorálása

A pozíció sikeres betöltéséhez szükséges

  • Felsőfokú egyetemi végzettség (közgazdász, orvos vagy gyógyszerész)
  • Társalgási szintű angol nyelvtudás
  • Felhasználói szintű számítógépes ismeretek
  • Készség az önálló munkavégzésre, ezzel együtt csapatban is tudj dolgozni
  • Min.3 év releváns tapasztalat gyógyszeripari marketing területén

Előny

  • Kardiológia, diabetológia, CNS (központi idegrendszer) vagy fájdalom menedzsment témában szerzett tapasztalat

Szükséges kompetenciák

  • Együttműködés
  • Eredményorientáltság
  • Szakértelem
  • Változáskezelés
  • Önfejlesztés, fejlesztés

Amit a Richter kínál

Elkötelezett, támogató csapat és stabil, hosszú távú, nemzetközi, hazai központú munkahely, ahol az egészséged és kiegyensúlyozottságod kiemelt szerepet kap

  • Teljesítményedet a bér mellett számos juttatással ismerjük el (cafeteria, nyugdíjpénztár, csoportos élet- és balesetbiztosítás részvény program, törzsgárda jutalom)
  • Egészségprogrammal, helyi orvosi rendelőkkel és egészségbiztosítással gondoskodunk egészséged megőrzéséről
  • Magad és családod jóllétéhez vállalati üdülőink és ingyenes sportolási lehetőségeink (uszoda, konditerem, sportpálya) járulnak hozzá
  • Családod életét iskolakezdési támogatással és óvodánkkal támogatjuk
  • Fejlődésedet folyamatos képzésekkel támogatjuk