Szenior treasury specialista

Város:  Budapest
Szakterület:  Pénzügy, Számvitel, Kontrolling, Adózás
Tapasztalati szint:  3-5 év

Alapítónk, Richter Gedeon álma egy sikeres, nemzetközi gyógyszercégről ma is él. Valóra váltjuk minden nap, amikor új hatóanyagokat fedezünk fel, új gyógyszereket vezetünk be, hogy az emberek jobb, teljesebb életet élhessenek. Munkatársaink kikapcsolódását, feltöltődését, egészségét számos értékes szolgáltatással és saját fenntartású létesítménnyel támogatjuk. A Richter munkavállalói és családtagjaik rendelkezésére állnak üdülőink, sportpályáink, uszodánk, óvodáink, orvosi rendelőink, és kétévente komplex egészségügyi szűrővizsgálatot biztosítunk számukra.

A Richter Gedeon

Treasury specialista (senior)

munkatársat keres.

Feladatok

  • A pénzügyi, tőkepiaci információk gyűjtése, elemzése, kiértékelése;
  • A Társaság likviditásának operatív tervezése, menedzselése (600 milliárd forint éves FX forgalom, 10+ banki kapcsolat, 50+ bankszámlaszám);
  • A Társaság mindenkori likviditását biztosító Treasury ügyletek végrehajtása (100 milliárd forint feletti származékos pénzügyi instrumentumállomány);
  • Pénzügyi kockázatok azonosítása, fedezési stratégia kidolgozása és végrehajtása (energia-, deviza- és kamatkockázatok);
  • A csoportszintű likviditáskezelés, valamint az inorganikus akvizíciós tevékenység finanszírozásának támogatása;
  • Csoportszintű pénzügyi projektekben való részvétel, azok támogatása (cash-pool struktúra felépítése, likviditáskezelés, energiapiaci fedezés stb.);
  • A Treasury terület munkáját érintő technológiai fejlesztésekben való aktív részvétel;
  • Jelentések készítése a menedzsment részére napi és ad-hoc jelleggel;
  • Pénzügyi befektetések kezelése (pénzpiaci, értékpapír és derivatív instrumentumokból álló portfólió);
  • Folyamatos kapcsolattartás a társosztályokkal, banki partnerekkel és leányvállalatokkal;
  • A zárási feladatokban való aktív részvétel;
  • Egyéb Treasury feladatok ellátása;

Elvárt végzettség, szakképzettség

  • Felsőfokú gazdasági (MSc/BSc) végzettség közgazdász / pénzügy-számvitel szakirányon;
  • Pénzügyi instrumentumok alapos ismerete;
  • Hasonló munkakörben szerzett legalább 3-5 év tapasztalat;
  • Felsőfokú gazdasági angol nyelvtudás;
  • Bloomberg terminál ismerete;
  • Deviza-, pénz- és tőkepiaci kereskedési tapasztalat;

Előnyt jelent

  • SAP ismeret;
  • Számviteli ismeret;
  • Kötvényportfólió kezelésében szerzett tapasztalat előnyt jelent;
  • CFA képzésben való részvétel;

Amit kínálunk

Teljesítményedet a bér mellett számos juttatással ismerjük el: cafeteria, nyugdíjpénztár, csoportos élet- és balesetbiztosítás, részvény program

Egészségprogrammal, helyi orvosi rendelőkkel és egészségbiztosítással gondoskodunk egészséged megőrzéséről

A munka-magánélet egyensúlyát rugalmas munkaidővel és home office lehetőséggel biztosítjuk

Magad és családod jóllétéhez vállalati üdülőink és ingyenes sportolási lehetőségeink (uszoda, konditerem, sportpálya) járulnak hozzá

Családod életét iskolakezdési támogatással és óvodánkkal támogatjuk

Fejlődésedet folyamatos képzésekkel segítjük