MES Project engineer

Város:  Budapest
Szakterület:  Műszaki terület
Tapasztalati szint:  1-3 év

Sikerünk nem magányos hősök óriási tetteire épül, hanem arra, hogy mindenki aktívan részt vesz a közös munkában: saját csapatában és azon kívül is. Tudjuk, hogyan kell más szakmák, tudományterületek, szervezeti egységek képviselőivel hatékonyan és jó hangulatban együttműködni.

A Richter Gedeon

MES specialist

munkatársat keres.

Csatlakozz hozzánk

A Richter digitalizációs projektjeinek a támogatásáért és végrehajtásáért felelős csapatunk bővül. A területen a kollégák feladatai a folyamatok ábrázolása, elemzése és változtatásokra vonatkozó javaslattétel, majd azok végrehajtása; folyamat-transzformáció végrehajtása projektmunka során. Ezeken felül a digitalizációhoz szükséges szoftverek üzleti oldali igényeinek a megfogalmazása, bevezetése és a fenntartás támogatása is a terület napi ritmusát képezi.

Feladatok

  • (Főként üzemi) folyamatok és felépítés feltérképezése, ábrázolása és azok megértése, MES gyártástámogató rendszerben való leképzés céljából
  • Folyamatok javítása, egyszerűsítése, sztenderdizációja, digitalizációra való előkészítése, hogy a legoptimálisabb digitális folyamat leképzés tudjon megvalósulni
  • Digitalizációs projektekben való részvétel, alprojektek vezetése, koordinálása, főként üzemi/üzleti folyamatváltozások igényeinek összegyűjtése, új folyamat kialakítása a MES rendszer adta funkciók használatával)
  • Időnként üzemi jelenlét, mely során a folyamatok megismerés és elemzése zajlik az ott dolgozó kollégák bevonásával
  • Adatgyűjtésre használt szoftverek, rendszerek működésének a definiálása, támogatása, hibaelhárítás
  • OSI-PI, PAS-X, SAP és egyéb MES programhoz kapcsolódó rendszerek működésének a definiálása, javítása és fenntartása, ami vonatkozik a rendszerek együttműködésére, törzsadatokra, interfacekre, figyelembe véve a jelen és jövőbeli folyamatokat, üzemi és minőségügyi elvárásokat
  • Rendszer validációs tevékenységek átlátása és betartása, validációs tevékenységek támogatása
  • Alapszintű elektronikus gyártási lapok készítésének ismerete, viszont a rendszerkapcsolatok, adatbekérések kialakításának alapos ismerete a PAS-X és a kapcsolódó rendszerek között
  • Az elektronikus gyártási lapok leképzésével foglalkozó csapattal és a társosztályokkal való együttműködés
  • Feladatok egyértelmű megfogalmazása
  • Információ megosztása a kollégákkal a feladatok megoldásának érdekében
  • Problémák felmerülése esetén azok megoldására való törekvés

Elvárt végzettség, szakképzettség

  • Felsőfokú műszaki vagy informatikai végzettség

Egyéb elvárások, tapasztalat

  • Folyamatok felmérésében és grafikus/szöveges dokumentálásában szerzett tapasztalat
  • Vállalati rendszer konfiguráció kezelésben szerzett tapasztalat
  • Akár nagyobb létszámú egyeztetések lebonyolítása nem jelent gondot
  • Analitikai szemléletmód
  • Logikus gondolkodás
  • Összefüggések felismerése
  • Magasszintű, transzparens kommunikációs készség
  • Minőségre, pontosságra törekvés
  • Fejlett interperszonális készségek
  • Kimagasló problémamegoldó készség
  • Stressztűrés
  • Csapatjátékos szemlélet

Szükséges kompetenciák

  • Együttműködés
  • Eredményorientáltság
  • Szakértelem
  • Változáskezelés
  • Önfejlesztés, fejlesztés

Amit kínálunk

Elkötelezett, támogató csapat és stabil, hosszú távú, nemzetközi, hazai központú munkahely, ahol az egészséged és kiegyensúlyozottságod kiemelt szerepet kap

  • Teljesítményedet a bér mellett számos juttatással ismerjük el (cafeteria, nyugdíjpénztár, csoportos élet- és balesetbiztosítás részvény program, törzsgárda jutalom)
  • Egészségprogrammal, helyi orvosi rendelőkkel és egészségbiztosítással gondoskodunk egészséged megőrzéséről
  • Magad és családod jóllétéhez vállalati üdülőink és ingyenes sportolási lehetőségeink (uszoda, konditerem, sportpálya) járulnak hozzá
  • Családod életét iskolakezdési támogatással és óvodánkkal támogatjuk
  • Fejlődésedet folyamatos képzésekkel támogatjuk
  • Betanulás után heti 2 nap Home Office lehetőség