API category manager

Város:  Budapest
Szakterület:  Beszerzés, Logisztika, Szállítás
Tapasztalati szint:  3-5 év

Sikerünk nem magányos hősök óriási tetteire épül, hanem arra, hogy mindenki aktívan részt vesz a közös munkában: saját csapatában és azon kívül is. Tudjuk, hogyan kell más szakmák, tudományterületek, szervezeti egységek képviselőivel hatékonyan és jó hangulatban együttműködni.

munkatársat keres.

Ezek a feladatok várnak Rád

  • Felelős leszel a Richter által vásárolt hatóanyag beszerzési kategóriáért
  • Felelős leszel a hatóanyag beszerzési kategória stratégia meghatározásáért, implementálásáért
  • Menedzseled a kategóriastratégia kidolgozásához szükséges elemzések, piackutatások és egyeztetések folyamatát
  • Felelős leszel  a stratégiai beszerzők szakami irányításáért
  • Felelős leszel a KPI és megtakarítási célok elérésért
  • Felelős leszel a KPI alapú teljesítmény értékelésért, a stratégiai szállítói kapcsolatok kezeléséért
  • Felelős leszel az éves rövid és hosszútávú beszerzési tervek kialakításáért
  • Felelős leszel ARIBA szállító minősítési és sourcing moduljának működtetéséért
  • Feltárod és megérted a belső ügyfelek (igénylők) szükségleteit, felelsz a kapcsolattartás minőségéért, a beszerzés és igénylői terület közötti kommunikáció kiépítésért
  • Támogatod és felügyeled a kategóriaspecifikus beszerzési eljárások lefolytatását, meghozod, illetve eszkalálod a megfelelő döntéseket az eljárás és annak eredménye kapcsán
  • Kezeled a potenciális kockázatokat és esetenként eszkalálod a problémákat
  • Kapcsolattartás a belső ügyfelekkel, stakeholder management
  • Riportálod az eredményeket a funkcionális vezetőknek

Elvárt végzettség, szakképzettség

  • Felsőfokú végzettség (szakirányú képzettség előnyt jelent)

Egyéb elvárások, tapasztalat

  • Felsőfokú egyetemi (MA/Msc) vagy BSC végzettség kereskedelmi, közgazdasági vagy műszaki területen
  • Legalább 4-6 éves releváns szakmai, direkt anyag, API, vegyi anyag kategória specifikus tapasztalat: szállítómenedzsment, költés és piacelemzés, szerződéskötési és (ár)tárgyalási tapasztalatok,
  • Tárgyalási szintű, aktív, szakmaspecifikus angol nyelvtudás
  • MS Office ismeretek (Excel, Word, PowerPoint, BI)
  • ERP használati (SAP) tapasztalat
  • Nyitott, dinamikus személyiség, "out of the box thinking”, változáskezdeményező attitűd
  • „Ownership mindset” attitüde
  • Magas szintű kezdeményező és probléma-megoldó képesség, eredményorientáltság
  • Együttműködési és vezetői képesség: empátia, hatékony döntéshozatali képesség, felelősségvállalási attitűd
  • Stratégiai és üzleti szemlélet
  • Kiváló írásbeli, szóbeli kommunikációs és prezentációs képesség, érveléstechnika

Amit kínálunk

Elkötelezett, támogató csapat és stabil, hosszú távú, nemzetközi viszonylatban is megbecsült hazai központú munkahely, ahol kollégáink egészsége és kiegyensúlyozottsága kiemelten fontos számunkra:

  • Egészségprogrammal, helyi orvosi rendelőkkel és egészségbiztosítással gondoskodunk munkatársaink egészségének megőrzéséről
  • Jóllétükhöz vállalati üdülőink és ingyenes sportolási lehetőségeink (uszoda, konditerem, sportpálya) járulnak hozzá
  • A családok életét iskolakezdési támogatással, óvodánkkal támogatjuk
  • Munkatársaink teljesítményét a bér mellett számos juttatással ismerjük el (cafeteria, nyugdíjpénztár, csoportos élet- és balesetbiztosítás részvény program, törzsgárda jutalom)
  • Kollégáink fejlődését számos képzéssel segítjük